Yra išmaniųjų prietaisų, pavyzdžiui, „Moes Fingerbot” – išmanusis mygtukas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip paprastas įtaisas, bet iš tikrųjų yra labai naudingas įvairiomis aplinkybėmis.
Kodėl „Fingerbot Moes Zigbee” laimėjo šį prizą?
„Moes Fingerbot” turi „Zigbee” technologiją, į komplektą įtrauktą bateriją ir priedus, kuriuos galima pritaikyti prie bet kokio jungiklio ar mygtuko.
„Moes Zigbee Fingerbot” privalumai ir trūkumai
Privalumai
- „Zigbee” technologija: palaikydami ryšį su „Zigbee” technologija, galite valdyti savo „Moes Fingerbot” bet kurioje pasaulio vietoje telefonu (dėl suderinamo „Zigbee” namų automatizavimo koncentratoriaus) ir galite pasinaudoti kitų „Zigbee” įrenginių signalo pasikartojimu, kad būtų užtikrintas pakankamas ryšio atstumas.
- Suderinamas su „Tuya” ir „Zigbee2MQTT”: šis „Moes Zigbee Fingerbot” yra suderinamas su „Tuya” ekosistema, taip pat su „Zigbee2MQTT”, kurį galite naudoti su „Home Assistant” arba „Jeedom”.
- Galimybė pritaikyti: dėl priedų ir skirtingų nustatymų šį „Moes Fingerbot” galite naudoti su įvairiais mygtukais ir jungikliais.
- Fizinis mygtukas: Dėl fizinio mygtuko visada galėsite valdyti savo „Moes Fingerbot” vietoje.
- Jokių elektros laidų: Jei norite valdyti šviesas, žaliuzes, baseino valytuvą ar bet kurį kitą prietaisą iš savo telefono, jums nereikia jokių elektros laidų, tiesiog priklijuokite šį „Moes Fingerbot” prie tradicinio jungiklio ar rankenėlės.
Trūkumai
- Reikia „Zigbee” namų automatizavimo koncentratoriaus: kad galėtumėte naudoti „Moes Zigbee Fingerbot”, reikia suderinamo „Zigbee” namų automatizavimo koncentratoriaus.
- Vieta: kitaip nei „Zigbee” modulis, kuris paprastai montuojamas už sieninio jungiklio, „Fingerbot” montuojamas virš jungiklio ar mygtuko, todėl užima daug vietos.
„Zigbee Fingerbot ZS-FB-V3-MS” pamoka
Šiandien apžvelgsime realų „Moes Fingerbot” naudojimo atvejį biure, nors šį prietaisą galima naudoti įvairiomis aplinkybėmis jūsų namuose.
Sužinokime daugiau apie „Moes Fingerbot”.
„Moes Fingerbot” aprašymas
„Fingerbot” – tai išmanusis mygtukas, imituojantis jūsų pirštą, t. y. juo galima pakeisti bet ką, ką kasdieniame gyvenime spaudžiate pirštu.
Galbūt jums kyla klausimas: ar tai tikrai naudinga? Papasakosiu jums apie naudojimo atvejį biure, kuriame dirbu.
Kadangi esame namų automatikos elektroninės prekybos įmonė (kurioje, beje, galite rasti daugybę išmaniųjų prietaisų patraukliomis kainomis ir su pristatymu visame pasaulyje), siuntas gauname kiekvieną rytą, o klientų užsakymus pristatome kiekvieną vakarą.
Rytais, kai dirbame biure, dažnai sulaukiame kelių vežėjų, todėl dažnai tenka atidaryti elektrinius pastato vartus.
Kai atvyksta vežėjas, jis paskambina ir mes atidarome duris telefonu.
Tačiau kartais susidurdavome su techninėmis problemomis.
Taip pat turime radijo dažnio nuotolinio valdymo pultą šiems vartams atidaryti, tačiau signalas prastas, todėl juos sunku atidaryti iš biuro vidaus.
Čia „Fingerbot” iš tiesų yra labai naudingas.
Išmaniąją kamerą iš „Tuya” ekosistemos įrengiau priešais elektrinius vartus, biuro viduje, su langu, priešais kurį galima matyti atvažiuojantį transporterį.
Šis fotoaparatas suderinamas su „Amazon Alexa”, todėl pasinaudojau galimybe gauti vaizdą iš šio fotoaparato su „Alexa” balso asistentais su ekranais, pvz., „Echo Show”.
Taip pat „Echo Hub”.
Dabar, kai dirbdamas matau, kada ateina laikmena, noriu ją atidaryti, neskambindamas ir nenaudodamas nuotolinio valdymo pulto, slinkdamas per pranešimus.
Todėl šį valdiklį pastačiau priešais elektrinius vartus, biuro viduje, ir kadangi jis yra kuo arčiau, užtikrina puikų ryšį.
Štai čia ir įvyksta stebuklas. Ant šio valdiklio uždėjau „Moes Fingerbot”.
Tai reiškia, kad elektrinius vartus galite atidaryti naudodami „Amazon Alexa” balso asistentus.
Norėdami tai padaryti, prijungiau šį „Zigbee Fingerbot” prie „Jeedom” ir ” Zigbee2mqtt” platformos, kaip matysime toliau, o procesas panašus su ” Home Assistant” ir „Tuya” koncentratoriumi.
Kadangi „Jeedom” susiejau su „Alexa”, kaip matėme kitame turinyje, turiu šio „Moes Fingerbot” valdymą balsu, naudodamas seną „Echo Dot”, kurį turėjau nuo 2014 m. biure.
Ir „Echo”, kurį įdiegiau mūsų užsakymų surinkimo zonoje.
Taigi, ryte, kai esame biure, bet kas sako „Alexa, atidaryk elektrinius vartus”.
Jis atidaro elektrinius vartus, kai „Fingerbot” paspaudžia juos valdantį nuotolinio valdymo pultelį.
Naudodamasis „Jeedom” „Google Chrome” mėgstamiausiųjų skirtuke taip pat turiu tiesioginę nuorodą į elektrinių vartų atidarymo veiksmą; jei nenoriu trukdyti kolegoms, galiu atidaryti elektrinius vartus tiesiog spustelėjęs nuorodą.
Po pietų, užuot vaikščiojęs pirmyn ir atgal į biurą ir atidarinėjęs elektrinius vartus, dabar, rengdamas užsakymus, juos atidarinėju balsu, be pertraukų.
Beje, prieš taikydamas šį metodą išbandžiau galimybę integruoti elektrinius vartus atidarantį nuotolinio valdymo pultą į „Jeedom”, naudodamas įrenginį „Rfplayer”, kuris atkartoja nuotolinio valdymo pulto komandas.
Kadangi šiame valdiklyje naudojama funkcija, vadinama „Rolling Code” (t. y. ji pakeičia kodą taip, kad niekas negalėtų atkurti komandų, o tai užtikrina didesnį saugumą), negalėjau tiesiogiai naudoti šio valdiklio nenaudodamas „Fingerbot”.
Bendrosios „Moes Zigbee” pirštų boto charakteristikos
Kalbant apie bendrąsias savybes, šis „Moes Fingerbot” yra baltos spalvos, 34,5×34,5×34,5 mm dydžio ir 38 g svorio.
Šio prietaiso „atjungimo momentas” yra 2 kgf-cm (kilogramo jėga centimetrui), kuris nurodo didžiausią jėgą, kuria galima veikti mygtuką ar jungiklį, kol jis „atsijungia” (t. y. kol nebegali paspausti).
Kitaip tariant, „Fingerbot” gali veikti 2 kg jėga 1 cm atstumu nuo variklio sukimosi centro.
To paprastai pakanka daugumai standartinių jungiklių ir rankenėlių, tačiau jei rankenėlės yra tvirtesnės, rekomenduoju patikrinti šią funkciją, kad įsitikintumėte, jog ji bus pakankamai galinga.
Kita funkcija – 12 mm „didžiausias rankos judesys”, nurodantis didžiausią atstumą, kurį Fingerbot ranka gali nueiti paspaudus mygtuką ar jungiklį. Tai reiškia, kad ranka gali judėti ne daugiau kaip 12 mm į priekį, todėl ji gali nuvažiuoti nedidelį atstumą, kad paspaustų mygtukus.
Šiuo atveju, priklausomai nuo norimo valdyti jungiklio ar mygtuko gylio, daugumai standartinių mygtukų gali pakakti 12 mm judesio, tačiau turėtumėte patikrinti, ar tai atitinka jūsų poreikius, ypač jei mygtukas yra gilesnis.
Kalbant apie mygtukus ir jungiklius, su šiuo „Moes Fingerbot” gausite priedų, skirtų pritaikyti įrenginį įvairių tipų mygtukams ar jungikliams, pvz., lipnių antgalių, kad galėtumėte geriau suimti mygtukus ar jungiklius, traukimo rankenų, skirtų jungikliams ar rankenėlėms traukti, adapterių, skirtų perjungiamiesiems jungikliams, kad būtų galima atlikti ne paprastą paspaudimą, o svirties judesį.
Šie priedai padidina „Fingerbot” universalumą, todėl galite valdyti įvairius namuose esančius prietaisus, priklausomai nuo mygtukų, kuriuos reikia valdyti, formos ir ergonomikos.
Norint valdyti „Fingerbot” iš bet kurios pasaulio vietos telefonu, jis veikia su „Zigbee” belaidžio ryšio technologija, todėl reikia suderinamo „Zigbee” namų automatizavimo koncentratoriaus.
Galite naudoti „Tuya” ekosistemai priklausantį „Zigbee” koncentratorių, pavyzdžiui, „Silvercrest” prekės ženklo, kurį galite rasti „Lidl” parduotuvėse.
Arba bet kuris kitas „Tuya Zigbee” namų automatizavimo koncentratorius, kurį galite rasti internetinėse parduotuvėse, pvz., tos pačios bendrovės „Moes” namų automatizavimo koncentratorius.
Šis mygtukas suderinamas su „Amazon Alexa” ir „Google Home” balso asistentais, jei prieš tai jį susiejote su „Zigbee” namų automatizavimo koncentratoriumi ir prijungėte koncentratorių prie savo balso asistentų.
Akumuliatorius maitinamas pakuotėje esančia CR2 baterija.
Taip pat turime lipdukų, skirtų pritvirtinti „Fingerbot” prie paviršiaus.
Taip pat turime naudojimo instrukciją, kurioje pateikiama visa su šiuo prietaisu susijusi techninė informacija.
Jei pažvelgsime į „Fingerbot” viršutinę dalį, matysime fizinį mygtuką, kuris, mano manymu, yra labai svarbus išmaniųjų namų kriterijus, t. y. galimybė visada valdyti įrenginį vietoje, neišimant telefono.
Matome priedą, kuris galės judėti aukštyn ir žemyn, imituodamas piršto spaudimą į mygtuką ar jungiklį.
Galinėje pusėje yra plokštelė su baterija, maitinančia „Fingerbot”, ir mygtukas, skirtas prijungti jį prie suderinamo „Zigbee” namų automatizavimo centro.
Kaip prijungti „Moes Fingerbot” prie „Zigbee” namų automatizavimo centro?
Pažiūrėkime, kaip šį „Zigbee Fingerbot” prijungti prie suderinamo „Zigbee” namų automatizavimo centro.
ZS-FB-V3-MS susiejimas su „Smart Life
Jei naudojate „Tuya” koncentratorių, programoje „Smart Life” spustelėkite pridėti naują įrenginį.
Tada galite pridėti savo „Fingerbot”.
Norėdami tai padaryti, nuimkite akumuliatoriaus dangtelį ir paspauskite prietaiso asociacijos mygtuką ilgiau nei 5 sekundes, kol LED indikatorius pradės mirksėti.
Dabar jūsų „Fingerbot” yra pasiekiamas „Smart Life” programoje.
Kaip susieti ZS-FB-V3-MS su Zigbee2Mqtt
„Zigbee2mqtt”, kurią galite naudoti su „Home Assistant” arba „Jeedom”, procesas panašus: reikia paleisti režimą „Include”.
Turite nuimti akumuliatoriaus dangtelį ir paspausti prietaiso asociacijos mygtuką ilgiau nei 5 sekundes, kol LED indikatorius pradės mirksėti.
Dabar jūsų „Fingerbot” yra pasiekiamas per „Zigbee2MQTT”.
Kaip įdiegti šį „Zigbee Fingerbot
Fingerbot įdiegti labai paprasta; ant prietaiso dugno užklijuokite 3M lipduką ir pritvirtinkite jį prie jungiklio ar rankenėlės, pasirūpindami, kad jis būtų teisingoje padėtyje ir galėtų tinkamai paspausti mygtuką ar jungiklį.
Įdomu tai, kad akumuliatorių galite keisti neišardę įrenginio.
Savo atveju elektrinius vartus valdantį mygtuką taip pat apklijuočiau 3M lipduku, kad jis nejudėtų paspaudus „Fingerbot”.
Šis įrenginys naudojamas jau keletą mėnesių ir puikiai veikia.
Išsamios „Moes Zigbee” mygtuko funkcijos
Dabar atraskime visas šio „Moes Zigbee” pirštinėlės funkcijas.
Kaip naudoti ZS-FB-V3-MS su „Smart Life
Programoje „Smart Life” turime įvairių „Zigbee Fingerbot” parinkčių. Pirmiausia viršutiniame dešiniajame kampe matome akumuliatoriaus būseną.
Viduryje turime dvi galimybes iš karto aktyvuoti „Fingerbot”, paspausdami ir „Fingerbot” piktogramą, ir aktyvavimo mygtuką, esantį tiesiai po ja.
Jei eisime į „Movement Settings” (Judėjimo nustatymai), matysime parinktį „Mode” (Režimas), kuri leidžia nustatyti įvairius šio pirštų roboto veikimo režimus „Click” (paspaudimas), „Switch” (perjungimas) ir „Program” (programavimas), pvz., procentinį smūgio žemyn procentą.
Tai gali būti labai naudinga, kai, pavyzdžiui, norint visiškai atidaryti žaliuzes, reikia laikyti nuspaustą jungiklio mygtuką, taip pat galite nustatyti procentinę dalį, kurią mygtukas turi pakelti, jei nenorite, kad jis pakiltų visiškai.
Kitomis parinktimis, pvz., „Touch Control” (jutiklinis valdymas), įjungiamas arba išjungiamas naudotojo atliekamas fizinis prietaiso lietimas.
Parinktis „Reverse switch” (atvirkštinis jungiklis) leidžia pakeisti prietaiso rankos judėjimo kryptį, t. y. „Fingerbot” judės priešinga kryptimi nei įprastai, o tai naudinga tam tikroms konfigūracijoms ar jungiklių tipams, kuriems reikia traukti, o ne stumti, arba jei reikia, kad prietaisas ranką ne ištrauktų, o atitrauktų.
Ši funkcija naudinga, jei „Fingerbot” sukonfigūruotas valdyti perjungiamuosius jungiklius arba rankenėles, kurias reikia traukti, o ne spausti, ir taip suteikia daugiau galimybių naudoti įvairių tipų mygtukus ir jungiklius.
Taip pat galite programuoti įvairius Fingerbot veiksmus, o tai labai įdomu tam tikrose automatizavimo srityse.
Taip pat yra parinktis „Schedule” (tvarkaraštis), kuri, kaip rodo pavadinimas, leidžia kurti „Fingerbot” aktyvavimo tvarkaraščius su atgalinės atskaitos laikmačiu arba kalendoriumi, kuriame nurodomos aktyvavimo dienos ir laikas.
Skyriuje „Išplėstiniai nustatymai” yra parinkčių, kuriomis galima reguliuoti prietaiso jėgą spaudžiant mygtuką ar jungiklį, kad būtų galima prisitaikyti prie aplinkos, jei prietaisui veikti reikia didesnio spaudimo.
„Product Manual” (gaminio vadovas) nukreipia tiesiai į prietaiso naudotojo vadovą.
Kaip naudoti ZS-FB-V3-MS su Zigbee2mqtt
„Zigbee2MQTT” sistemoje taip pat galime naudotis įvairiomis parinktimis. Parinktis „State” (būsena) leidžia paspausti mygtuką.
Skyriuje „Akumuliatorius”, kaip rodo jo pavadinimas, rodoma dabartinė prietaiso akumuliatoriaus būklė nuo 0 iki 100 %.
„Mode” (režimas) leidžia nustatyti skirtingus šio Fingerbot veikimo režimus, kaip matėme anksčiau, nustatant pakilimo ir nusileidimo procentinę dalį ir laiką, kurį Fingerbot lieka nuspaustas.
Taip pat turime parinktį „Atvirkštinis”, kuri, kaip matėme anksčiau, pakeičia „Fingerbot” naudojimą tam tikrais naudojimo atvejais, kai prietaisą reikia traukti, o ne spausti.
„Touch” galima naudoti norint įjungti arba išjungti „Fingerbot” naudojant jo fizinį mygtuką.
O „Link Quality” nurodo „Zigbee” ryšio su mūsų namų automatikos koncentratoriumi ir šiuo „Moes Fingerbot” kokybę.
Savo asmeniniu atveju, kaip minėjau, šį „Zigbee Fingerbot” prijungiau prie „Jeedom” namų automatizavimo centro ir „Zigbee2MQTT” platformos.
Kadangi biuras yra didelis, sustiprinau ryšio signalą tarp „Jeedom” namų koncentratoriaus ir „Moes Fingerbot” naudodamas ” Smlight Zigbee” raktą, kuris, kaip aptariau kitame turinyje, gali būti naudojamas kaip signalo kartotuvas, todėl jį įrengiau pusiaukelėje tarp „Jeedom” namų koncentratoriaus ir „Moes Fingerbot”, kad būtų užtikrintas patikimas ryšys.
Atkreipkite dėmesį, kad šis raktas suderinamas su „Home Assistant” ir „Jeedom”, bet ne su „Tuya” koncentratoriumi. Jei norite sužinoti daugiau apie „Zigbee” suderinamumą, rekomenduoju apsilankyti mano partnerių parduotuvėje pluyu.com, kurioje yra labai naudingų suderinamumo filtrų.
Žinoma, išmaniųjų namų stebuklas yra galimybė kurti įvairias automatines funkcijas pagal nustatytus kriterijus.
Pavyzdžiui, galite nuspręsti, kad šis „Moes Fingerbot” bus aktyvuojamas kiekvieną dieną tam tikru laiku, kaip išmaniojo namo naudotojo, kuris šiuo prietaisu aktyvuoja savo baseino valytuvą, atveju.
Jūsų vaizduotė yra jūsų riba.
Trumpai tariant, šis „Moes Fingerbot” yra jūsų namų sąjungininkas, nes daugeliu atvejų palengvins jūsų gyvenimą, nes nereikės atlikti jokių elektros instaliacijos darbų ar keisti elektros prietaisų. Vos per kelias minutes galėsite atnaujinti savo prietaisą ir valdyti jį iš bet kurios pasaulio vietos.